Frigolu Taşımacılık

Lojistik sektöründe en çok ihtiyaç duyulan nakliye faaliyetlerinden biri de frigo nakliyedir. Bir ülkenin üretmiş olduğu ürünlerin ihracat faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi için frigo nakliye hizmetlerine ihtiyaç duyulur. Acarsoy Nakliyat olarak firmamız, müşterilerin frigo nakliye ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Gıda ürünlerinin sorunsuz bir şekilde alıcılarına ulaştırılmasını sağlamaktadır. Nakliye süreçlerinin tüm aşamalarında müşteri desteği sağlamaktadır.

Frigo Nakliye Nedir?

Gıda ürünlerinin bir noktadan başka bir noktaya, ürünlerin bozulmadan soğutmalı araçlar ile gerekli sıcaklık koşulları altında taşıma faaliyetlerinin yürütülmesidir. Frigo nakliye oldukça hassas bir taşımacılık hizmetidir. Donanımlı araçlar ve profesyonel kişiler tarafından nakliye faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi son derece önemlidir. Bir ülkede üretilmiş olan ürünlerin sorunsuz bir şekilde başka bir ülkeye ulaştırılması gerekir. Ürünlerin bozulması, raf ömürlerinin azalması gibi olumsuz durumlar oluşmamalıdır. Ürünlerin sahip olması gereken sıcaklık ayarları yapılarak, nakliye süreci sağlıklı bir şekilde sonlandırılmalıdır. Bu anlamda sektörde varlığını sürdüren Acarsoy Nakliyat firmamız, müşterin frigo nakliye ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışmalarını titizlikle yürütmektedir.

Frigorifik Araç ve Teknik Özellikleri


Soğuk gıda taşımacılık faaliyetleri frigorifik araçlar ile sağlanır. Isı değişimlerine karşı hassas olan ürünlerin taşımacılık faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi için üretilmiştir. Ülkemizde lojistik sektöründe oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Yurtiçi ve yurtdışı soğuk gıda taşımacılık faaliyetleri yürütülmektedir. Frigorifik araç, ürünlerin taşınacağı bölümün tabanı, tavanı ve duvarları ısı değişimlerine karşı yalıtılmış olan araçlardır. İç ortam ile dış ortam arasındaki oluşan ısı değişimlerine karşı ürünleri korumaktadır. Nakliyesi gerçekleşecek olan ürünlerin cinsine, sıcaklığına, taşıma süresine ve miktarına göre çeşitli frigorifik araçlar geliştirilmiştir. Frigorifik araçlar 2 – 60 metreküp arası kapasitelerde geliştirilmiştir. Frigorifik araçların teknik özellikleri ise şu şekildedir;

- Çeşitli problemlerden dolayı onarım ve servis hizmetlerinin yerinde ve hızlı bir şekilde sağlanabilmesi,
- Bakım ve onarım maliyetleri diğer araçlara göre daha düşük olması,
- Arızaların kısa sürede giderilebilmesi,
- Her türlü ürünlere karşı hızlı bir şekilde soğutma sağlanabilmesi,
- İşletme giderlerinin daha düşük olması,
- Güvenli ve kontrollü bir ısıtma sağlaması,
- Uluslararası gıda taşımacılığında ekonomik taşımacılık imkanı sağlaması.

0532 477 88 59
0532 477 88 59